Apie mus

Ko gero pirmąjį specializuotą lietuviškų fonogramų tinklapį šiuo metu prižiūri du kolegos, muzikantai, jau tapę ir draugais: Egis (Mažeikiai) ir Raimundas (Palanga). Abu iki šiol groja su savo kolektyvais įvairiose šventėse: Egis nuo 1997 m., Raimundas nuo 1995 m.

Puslapis gyvuoja nuo 2004 metų. Bent jau ankstesnių įvykių atkapstyti nepavyko.

Gimimas.

Tinklapį 2004 m. įkūrė Egis, dar gyvendamas Kretingos r. Salantuose. Pradėjus domėtis vis populiarėjančiomis IT technologijomis atsirado mintis pabandyti sukurti tinklapį, kuriame butų platinami pirmieji bandymai daryti savas fonogramas. Tas bandymas 2007 m. Egiui virto netgi nedidele papildoma veikla – www.inforena.lt gyvuoja iki šiol.

Interneto archyvuose yra išlikusi seniausia užfiksuota tinklapio versija (1 pav.), tada ir adresas buvo mėgėjiškas (www.sekunda4you.balticvicion.lt), ką bekalbėti ir apie tinklapio išvaizdą

2005 metais, pavasarį, su Egiu susisiekia Raimundas pasiteirauti: kaip reikėtų pasidaryti savo tinklapį? Egis pasiūlo bendradarbiauti, ir du iki tol nepažįstami žmonės pradeda bendrą veiklą. Tuo metu Egis jau gyveno Mažeikiuose.

Kodėl gimtadienis tik po metų

2005-03-07  diena laikoma bendros veiklos pradžia (2 pav.) ir puslapio gimtadienis švenčiamas “suapvalinus” datą: KOVO 8 dieną   Taip jau sutapo kad visi esminiai mūsų istorijos etapai vyksta pavasariais. Matyt dėl noro po žiemos pasikeisti, atsinaujinti.

Pradėjus dirbti kartu, tobulėjome ne tik mes, bet ir pats tinklapis. Pirmoji versija su turinio valdymo sistema (PHP fusion) atsirado 2007 metų pavasarį. (3 pav.) Tuo metu tinklapis jau veikė adresu minusai.tinkle.lt. Šiuo metu toks adresas nebeegzistuoja.

Augame

2008 metais tinklapis pradeda veikti adresais fonograma.lt ir fonogramos.lt. (4 pav.)

2009 metais su turinio valdymo sistema Joomla sukurta nauja tinklapio versija su keliais kosmetiniais pakeitimais egzistavo labai ilgai –  net iki 2016 metų kovo mėnesio. (5 pav. ir 6 pav.)

12-tą gimtadienį tinklapis pasitinka su 2015-03-03 dieną startavusia nauja tinklapio išvaizda, (7 pav.) pasikeitė ne tik dizainas, turinio valdymo sistema, bet ir pats fonogramų pateikimas. Tinklapio dizainas pritaikytas mobiliems įrenginiams. Pagaliau ir fonogramų demo galima klausyti ir su mobiliaisiais įrenginiais.

2015 metų kovo 5 dieną, kai paskelbtas šitas straipsnis, mūsų tinklapyje buvo 515 fonogramų.

Svarbus žingsnis – 2019 metai

Tinklapis dar karta rekonstruojamas, įdiegiame el. parduotuvės funkcijas, perdarome tinklapio išvaizdą.